اجاره خودرو الو خودرو

سخنگوی وزارت صمت: افزایش قیمت خودروهای مونتاژی مجاز نیست

بررسی خودروها
مطالعه 2 دقیقه
ستار بیات
ستار بیات
it-is-not-allowed-to-increase-the-price-of-assembled-cars

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد که افزایش قیمت خودروهای مونتاژی نیازمند اعلام قیمت توسط شورای رقابت است. در صورتی که شرکتی اقدام به افزایش قیمت خودروها کرده باشد، باید هزینه‌ها را به حالت قبلی بازگرداند.

با اظهارات امید قالیباف، مشخص شد که در مرحله اول طرح یکپارچه عرضه خودرو، بیش از 208 هزار نفر از متقاضیان ثبت نام کرده‌اند و تحویل خودروی آنها به سال 1403 موکول شده است. این افراد در مهلت تعیین شده برای تغییر نوع خودرو به سامانه یکپارچه مراجعه کرده و نسبت به تغییر نوع خودرو برای تغییر اولویت بندی اقدام کرده‌اند.

در خصوص افزایش قیمت خودروهای مونتاژی، امید قالیباف اعلام کرد که هیچ گونه افزایش قیمت این خودروسازان مجاز نمی باشد. سازمان حمایت به این شرکت‌ها اعلام کرده است که تغییر در قیمت خودروها مجاز نیست و شورای رقابت نیز آنها را به عدم افزایش قیمت خودرو توصیه کرده است. به علاوه، تا زمانی که شورای رقابت قیمت‌ها را اعلام نکند، خودروسازان مونتاژی مجاز به افزایش قیمت نیستند.

قالیباف تأکید کرد که هرگونه افزایش قیمت خودروهای مونتاژی منوط به اعلام قیمت توسط شورای رقابت است. در صورتی که شرکتی تصمیم به افزایش قیمت خودروها گرفته باشد، باید هزینه‌ها را به حالت قبلی بازگرداند.

منبع :

خودرو بانک

مطالب مشابه

نظرات

تعداد نظرات این مطلب : 0 نظر

لطفاً جهت ثبت نظر وارد شوید و یا ثبت نام کنید.

ورود / ثبت نام

هنوز نظری برای این پست ثبت نشده، شما اولین نفر باشید.